Certifikáty a členství

CDTA

CDTA – Czech Dairy Trade Association byla založena v roce 2004 jako společenství českých firem zabývajících se výrobou a obchodem mlékárenských produktů. Jejími členy jsou firmy Interlacto, Laktos, Milkpol a ALL-IMPEX.

EUCOLAIT

EUCOLAIT je evropskou asociací, jejímž posláním je reprezentace zájmů evropských exportérů, importérů a velkoobchodníků s mléčnými výrobky ve vztahu k Evropským institucím, zprostředkování mezinárodní platformy pro diskusi a setkávání mezinárodních společností. Byla založena v roce 1959 a dnes má více než 500 členských společností v 16 zemích EU a dalších zemích mimo ni.

BRC

British Retail Consortium je tvůrcem a vydavatelem jedné ze nejstriktnějších norem pro potravinářské provozy na světě. Certifikát BRC a jeho obdoby (IFS, TESCO,...) jsou vstupním požadavkem pro spolupráci u většiny největších potravinářských a obchodních firem světa.

SEDEX

Supplier Ethical Data Exchage – Světová organizace zabývající se sdružováním informací o etických zásadách společností ve vztahu k zaměstnancům, životnímu prostředí a dodržování správné výrobní praxe. Certifikace Sedex je podmínkou pro spolupráci s největšími potravinářskými firmami světa.

KOSHER

Tato certifikace potvrzuje vhodnost výrobku pro dodávky klientům, kteří tuto certifikaci požadují.

HALAL

Tato certifikace potvrzuje vhodnost výrobku pro dodávky klientům, kteří tuto certifikaci požadují.

SCHVÁLENÍ DOVOZU

Provoz CZ 06 ES je schválen pro vývoz sušených mléčných výrobků do Číny, Bangladeše, Kubánské republiky a Filipín přímými audity zástupců tamní veterinární správy.

Projekty EU »