Založení společnosti

Společnost ALL-IMPEX byla založena v Praze roku 1992 jako firma zabývající se obchodem, dovozem a vývozem mléčných výrobků. Od roku 1999 vyrábí sušené mléčné produkty ve vlastním závodě v Pardubicích.

V roce 2004 se stala členem mezinárodní obchodní asociace EUCOLAIT a zakládajícím členem CDTA (Czech Dairy Trade Association).

Historie

Historie provozu sušárny mléka sahá až do roku 1970, kdy byl původní závod Východočeských mlékáren přesunut do Černé za Bory v Pardubicích. Rozsáhlá mlékárna, známá později jako MILPA Pardubice, která zajišťovala výrobu smetanových sýrů, mražených smetanových krémů, sušeného i konzumního mléka, zkrachovala v roce 1999.

V témže roce kupuje její sušárenskou část firma ALL-IMPEX a po náročné rekonstrukci původního provozu v roce 2001, navazuje na pardubickou tradici výroby sušeného mléka, známého ve světě pod označením CZ 06 ES.

V roce 2012 jsou společnosti poprvé uděleny prestižní certifikace BRC (British Retail Consortium) a SEDEX (Supplier Ethical Data Exchange), které od té doby pravidelně obnovuje. V roce 2017 dostává navíc certifikace Kosher a Halal.

V roce 2018 zahajuje ALL-IMPEX provoz služby přebalování, navyšuje skladovací kapacity a zvyšuje kvalitu produktu instalací pneumatických dopravníků. Zároveň uvádí na trh novou značku MILPALAC ®, pod níž nadále vyrábí více než 6 000 tun sušených mléčných výrobků ročně.

Certifikáty a členství

CDTA

CDTA – Czech Dairy Trade Association byla založena v roce 2004 jako společenství českých firem zabývajících se výrobou a obchodem mlékárenských produktů. Jejími členy jsou firmy Interlacto, Laktos, Milkpol a ALL-IMPEX.

EUCOLAIT

EUCOLAIT je evropskou asociací, jejímž posláním je reprezentace zájmů evropských exportérů, importérů a velkoobchodníků s mléčnými výrobky ve vztahu k Evropským institucím, zprostředkování mezinárodní platformy pro diskusi a setkávání mezinárodních společností. Byla založena v roce 1959 a dnes má více než 500 členských společností v 16 zemích EU a dalších zemích mimo ni.

BRC

British Retail Consortium je tvůrcem a vydavatelem jedné ze nejstriktnějších norem pro potravinářské provozy na světě. Certifikát BRC a jeho obdoby (IFS, TESCO,...) jsou vstupním požadavkem pro spolupráci u většiny největších potravinářských a obchodních firem světa.

SEDEX

Supplier Ethical Data Exchage – Světová organizace zabývající se sdružováním informací o etických zásadách společností ve vztahu k zaměstnancům, životnímu prostředí a dodržování správné výrobní praxe. Certifikace Sedex je podmínkou pro spolupráci s největšími potravinářskými firmami světa.

KOSHER

Tato certifikace potvrzuje vhodnost výrobku pro dodávky klientům, kteří tuto certifikaci požadují.

HALAL

Tato certifikace potvrzuje vhodnost výrobku pro dodávky klientům, kteří tuto certifikaci požadují.

SCHVÁLENÍ DOVOZU

Provoz CZ 06 ES je schválen pro vývoz sušených mléčných výrobků do Číny, Bangladeše, Kubánské republiky a Filipín přímými audity zástupců tamní veterinární správy.

Projekty EU »