Založení společnosti

Společnost ALL-IMPEX byla založena v Praze roku 1992 jako firma zabývající se obchodem, dovozem a vývozem mléčných výrobků. Od roku 1999 vyrábí sušené mléčné produkty ve vlastním závodě v Pardubicích.

V roce 2004 se stala členem mezinárodní obchodní asociace EUCOLAIT a zakládajícím členem CDTA (Czech Dairy Trade Association).

V roce 2021 zprovozňuje firma ALL-IMPEX automatický příjem surovin s podporou dohledatelnosti.

Historie

Historie provozu sušárny mléka sahá až do roku 1970, kdy byl původní závod Východočeských mlékáren přesunut do Černé za Bory v Pardubicích. Rozsáhlá mlékárna, známá později jako MILPA Pardubice, která zajišťovala výrobu smetanových sýrů, mražených smetanových krémů, sušeného i konzumního mléka, zkrachovala v roce 1999.

V témže roce kupuje její sušárenskou část firma ALL-IMPEX a po náročné rekonstrukci původního provozu v roce 2001, navazuje na pardubickou tradici výroby sušeného mléka, známého ve světě pod označením CZ 06 ES.

V roce 2012 jsou společnosti poprvé uděleny prestižní certifikace BRC (British Retail Consortium) a SEDEX (Supplier Ethical Data Exchange), které od té doby pravidelně obnovuje. V roce 2017 dostává navíc certifikace Kosher a Halal.

V roce 2018 zahajuje ALL-IMPEX provoz služby přebalování, navyšuje skladovací kapacity a zvyšuje kvalitu produktu instalací pneumatických dopravníků. Zároveň uvádí na trh novou značku MILPALAC ®, pod níž nadále vyrábí více než 6 000 tun sušených mléčných výrobků ročně.

V roce 2021 společnost automatizuje příjem surovin a sanitační systémy výrobních a skladovacích zařízení. Automatizace zakracuje významně proces dohledatelnosti surovin, zpřesňuje a urychluje jejich analýzu s individuálním záznamem.